En oberoende lokal portal som bevakar evenemang, nöje och större händelser i Varberg.
Öppna stor karta Kartdata © OpenStreetMap · Maptileserver.com

Hitta ditt rum

Välj datum och gäster för aktuella priser från Booking.com.

I samarbete med Booking.com

Om Hotell Gästis

Hotell Gästis ligger i en 1700-talsbyggnad i Varberg, 400 meter från centralstationen. Här erbjuds rum med eget badrum, platt-tv och gratis fast internet.

Alla rum på Gästis Hotell har dessutom ett skrivbord och trägolv.

Frukost, lunch och middag serveras varje dag i matsalen med utsikt över parken. Det finns även en bar som erbjuder drycker, inklusive öl, whisky och ett utsökt urval av viner.

På hotellet finns Leninbadet Spa där du kan koppla av i bubbelpoolen, bastun och en kopia av Lenins bad mot tilläggsavgift. Böcker och filmer finns i receptionen.

Varbergs fästning ligger 5 minuters promenad bort, och till Varbergs kallbadhus är det 450 meter.

Incheckning
Från 15:00
Utcheckning
Senast 11:00
Antal rum
85
Bra att veta inför vistelsen

Observera att rummen antingen ligger i huvudbyggnaden eller i något av de 2 annexen. Informera Hotell Gästis i förväg om du beräknar anlända utanför ordinarie incheckningstider. Sällskapsdjur är tillåtna efter överenskommelse och endast i rummen på Villa Gästis. Observera att du måste invänta bekräftelse från hotellet. Använd rutan för särskilda önskemål när du bokar eller kontakta boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.

Priser och tillgänglighet kan ändras. Slutligt pris och alla villkor bekräftas hos Booking.com.